Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.

Informacje

Walne zebranie

2013-12-10

W dniu 7 grudnia w świetlicy Komendy Miejskiej Policji dzięki życzliwości Pana Komendanta insp. Marka Osika odbyło się walne zebranie naszego Koła. W zebraniu uczestniczyli również zaproszeni goście Panowie: Przewodniczący rady Miasta Janusz Nowak oraz Radny Ryszard Klim, przyjaciel naszego Koła i Prezesa współpracującego z naszym Kołem Stowarzyszenia Żołnierzy i Sympatyków 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Piechoty im. Kazimierza Jagiellończyka a także przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji Pan podkom. Robert Papierowski służący w Komisariacie w Pasłęku.

Po otwarciu zebrania przez Prezesa Koła Aleksandra Kozłowicza uczestnicy zebrania wybrali na przewodniczącego zebrania kol. Stanisława Olszaka, dla przypomnienia kol. Stanisław jest nie tylko członkiem naszego Koła ale i Wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego w Olsztynie naszego Stowarzyszenia. Na samym początku wymieniono zmarłych w tym roku emerytów i rencistów policyjnych niezależnie od tego czy byli oni członkami czy nie naszego Stowarzyszenia. Przed uczczeniem chwilą ciszy kol. przewodniczący powierzył mi odczytanie listu jaki na jego ręce złożyła wdowa po zmarłym kol. Grzegorzu Karnowskim co uczyniłem (w załączeniu skan tego listu) po czym uczciliśmy tych którzy odeszli od nas na ostatni patrol chwilą ciszy.

Z kolei Kol. Prezes Koła A. Kozłowicz omówił działalność Koła w bieżącym roku i zarys planów działania na rok następny

Następnie na temat zamierzeń rozwoju miasta, planach i działalności w Radzie Miasta mówili zaproszeni goście Panowie Nowak i Klim. Pan podkomisarz Robert Papirowski mówił natomiast o wdrażaniu nowej na naszym terenie polityki prewencyjnej „przestrzeń bezpieczna – przestrzeń przyjazna”.

W trakcie dyskusji jaka odbyła się po wystąpieniach zaproszonych gości padały pytania o odkryty basen, skrytykowano logo promocji miasta („ślimaka”), oraz złą politykę mediów w stosunku do służby Policji. Nasi goście tłumaczyli się często niezupełnie ze swoich win.

Zebranie zakończono życzeniami wesołych i spokojnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku złożonymi w imieniu Zarządu Koła przez przewodniczącego Zebrania.

Karol Wyszyński

walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
walne_zebranie
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Elblągu 2013 | ul Królewiecka 106
Projekt i wykonanie: Noatun