Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.

Informacje

Walne Zebranie Sprawozdawcze

2019-03-24

Zgodnie z zapowiedzią odbyło się 23 marca 2019 r. Walne Zebranie Sprawozdawcze Koła SEiRP w Elblągu. Zebranie prowadził II Wiceprezes Andrzej Zwoliński, sam prezes był nieobecny zmogła go choroba. Przybyło ponad 40 członków koła. Samo zebranie odbyło się w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. św. Ducha, dostęp do niej uzyskaliśmy dzięki przychylności Pana Prezydenta Miasta.

Chwilą milczenia uczczono zmarłych w ostatnim okresie członków Koła.

W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście:
Prezydent Elbląga: Pan Witold Wróblewski;
I Wiceprezydent Pan Janusz Nowak;
Radni Miejskiej Rady Narodowej Panowie: Marek Osik i Krzysztof Konert – ci są zarazem członkami naszego Koła.
Dyrektor MOPSu: Pani Beata Kulesza.
Komendant Komendy Miejskiej w Elblągu Pan  insp. Robert Muraszko.

Panowie prezydenci mówili o finansach miasta, planach inwestycyjnych, dlaczego niektóre opłaty komunalne muszą wzrosnąć.

Pan komendant omówił problemy bezpieczeństwa miasta, plany budowy nowego gmachu Policji, prosił o informowanie znajomych na temat nowych sposobów oszust na „policjanta” i na „wnuczka”.

Z kolei pani dyrektor MOPSu przestawiła możliwości uzyskania pomocy socjalnej i sposobu jej uzyskania przez poszkodowanych byłych funkcjonariuszy w wyniku ustawy dezubekizacyjnej. W nawiązaniu do tej informacji pan Janusz Nowak zwrócił uwagę że to nie jest żadna łaska uzyskanie takiej pomocy bo to są pieniądze naszych składek.

Kol. Marek Osik mówił też na temat ustawy dezubekizacyjnej i problemach prawnych w obecnym czasie w walce o utracone świadczenia emerytalne i rentowe.

Zebrani wysłuchali następnie sprawozdań, oraz przedłożonego planu pracy Koła na rok bieżący. Po czym zebranie zakończyło się.

Karol Wyszyński.

walne-zebranie-sprawozdawcze
walne-zebranie-sprawozdawcze
walne-zebranie-sprawozdawcze
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Elblągu 2013 | ul Królewiecka 106
Projekt i wykonanie: Noatun