Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.

Informacje

Wybory 2019

2019-09-19

Zbliżają się wybory parlamentarne do Sejmu i Sejmu i Senatu RP, jest nadziej o wstrzymanie dalszej destrukcji państwa, przez obecnie rządzącą partię PiS,wstrzymanie kolejnych represji na byłych funkcjonariuszach służb mundurowych odwrócenie skutków już zastosowanych represji do części z nich. Do Sejmu o pozycję posła ubiega się nasz kolega tak z dawnej służby a obecnie z Koła SEiRP w Elblągu Andrzej Zielonka. Staruje z listy nr 3 - Lewica - z pozycji drugiej. Zarząd Kola apeluje głosujmy na niego.

Szanowna Koleżanko, Szanowny Kolego!

Nazywam się Andrzej Zielonka i jestem emerytowanym policjantem. Przyjąłem się do służby w 1991 roku w Elblągu w pionie kryminalnym, ucząc się od starszych doświadczeniem koleżanek i kolegów od szeregowego policjanta, w 1999 roku otrzymałem awans na stanowisko Kierownika Sekcji I Dochodzeniowo-Śledczej. W ciągu kolejnych lat służby awansowałem na stanowisko Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, a w 2005 roku zostałem powołany na I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Na tym stanowisku służbę pełniłem przez dwa lata. Podczas 16 lat pracy w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu nauczyłem się dobrego, policyjnego rzemiosła, czerpiąc z wiedzy i doświadczenia wielu koleżanek i kolegów nie tylko pionu kryminalnego, ale także prewencji.

Następnie od 2007 przez rok czasu pełniłem funkcję Naczelnika Wydziału CBŚ w Elblągu KGP, a w roku 2008 otrzymałem najwyższy awans i zostałem Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, skąd w 2017 roku, po ponad 26 latach służby odszedłem na emeryturę.

Dziś mundur jest mi nadal niezwykle bliski. Utrzymuję relacje z wieloma emerytowanymi policjantami, a także z tymi w służbie czynnej. W życiu jestem człowiekiem spełnionym, wraz z żoną i dwiema nastoletnimi córkami tworzymy zgraną rodzinę.

Zdecydowałem się kandydować do Sejmu RP jako kandydat LEWICY, lista 3, miejsce 2. Popieram program wyborczy Lewicy, a przede wszystkim te działania, które skierowane są do mundurowych. Jest to jedyna partia, która mówi wprost, że będzie chciała zmienić Ustawę dezubekizacyjną i usunąć zapisy niezgodne z Konstytucją. Nie zrozumiałym dla mnie było to, gdy w wyniku przepisów tej represyjnej Ustawy tak wielu osobom obniżono emerytury i renty, tym bardziej, że są wśród nich moje koleżanki i koledzy, którzy uczyli mnie policyjnego fachu i razem pracowali.

Mam wielkie obawy, że po wynikach najbliższych wyborów, dzisiejsze sondaże wskazują na przewagę partii rządzącej, posiadając większość w Parlamencie przegłosuje kolejne Ustawy, które będą krzywdzące dla kolejnych grup zawodowych, w tym kolejnych służb mundurowych czy wojska.

Kierując te słowa do Was, proszę o mobilizację w nadchodzących, jakże istotnych wyborach, o zaangażowanie każdego z Nas, proszę o oddanie ważnego głosu, bo jeden głos może nie wystarczy, ale wspólnie możemy więcej. Proszę o przekazywanie informacji bliskim, rodzinie, przyjaciołom i znajomym.

Ostatnie badania pokazują, że Okręg 34 elbląski, w skład którego wchodzi: Elbląg, powiaty: elbląski, braniewski, bartoszycki, nowomiejski, lidzbarski, iławski, ostródzki i działdowski uzyska co najmniej jeden mandat dla Lewicy. Do Sejmu z naszego okręgu wejdzie z listy osoba, która zdobędzie największą liczbę głosów.

Pozycję 1 na liście zajmuje mieszkanka i przedstawicielka Olsztyna Monika Falej. Kandyduję z miejsca 2 i jako emerytowany policjant i kolega, proszę o każdy głos, abym mógł reprezentować w Sejmie środowisko policyjne, z którego się wywodzę, a także moje rodzinne miasto Elbląg i bliskie memu sercu okolice.

Nie pozostawajcie obojętni obok tego, co dzieje się w naszym kraju, co dotyczy nas i naszych rodzin, abyśmy mieli poczucie, że zrobiliśmy wszystko co możliwe i aby nikt nie zabrał nam tego na co zapracowaliśmy przez lata służby ludziom, społeczeństwu i Polsce.

Łączę wyrazy szacunku

Andrzej Zielonka

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Elblągu 2013 | ul Królewiecka 106
Projekt i wykonanie: Noatun