Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.

Informacje

Gen. bryg. Edward Kłosowski udał się na wieczny patrol

2020-10-06

W dniu 5 października 2020 r. zmarł gen. bryg. w st. spocz. Edward Kłosowski.

Urodził się 9 maja 1936 r. Służbę w Milicji Obywatelskiej rozpoczął w 1959 r. na stanowisku referenta operacyjno-dochodzeniowego w KP MO w Lwówku Śląskim. W latach następnych zajmował różne stanowiska kierownicze, w tym komendanta KS MO w Warszawie i zastępcy komendanta KG MO i KGP. W latach 1971 - 1975 pełnił obowiązki komendanta miasta i powiatu MO w Elblągu, a następnie do 1980 r. zastępcy komendanta wojewódzkiego MO w Elblągu z uwzględnieniem przekształcenia komend MO w WUSW.

Oprócz działalności zawodowej udzielał się społecznie w organizacjach i związkach sportowych. Będąc już na zasłużonej emeryturze był inicjatorem i współzałożycielem Stowarzyszenia Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 r., w czasie trzeciej kadencję pełnił funkcję sekretarza Zarządu. Był wieloletnim działaczem Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Był aktywny w upowszechnieniu problematyki bezpieczeństwa publicznego i integracji środowiska policyjnego. Odznaczony wieloma odznakami i medalami, m. innymi Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Środowisko emerytów i rencistów policyjnych garnizonu elbląskiego dobrze wspomina czasy Jego kierowniczej działalności w Elblągu.

Cześć Jego Pamięci

gen-bryg-edward-klosowski-udal-sie-na-wieczny-patrol
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Elblągu 2013 | ul Królewiecka 106
Projekt i wykonanie: Noatun