Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.

Informacje

Uwaga! Atrakcja turystyczna

2022-06-11

Rejs „statkiem po trawie” to jedyny taki działający obiekt technikina świcie.

Zarząd Koła SEiRP w Elblągu informuje, że planuje organizację w dniu 16 lipca 2022r (sobota) rejsu statkiem Żeglugi Elbląsko- Ostródzkiej szlakiem pochylni Kanału Elbląskiego na trasie Buczyniec – Elbląg. Rozpoczyna się o godz. 14:20 on na przystani w Buczyńcu, samym sercu Kanału Elbląskiego.

Statek rozpoczyna rejs na pierwszej z pięciu kolejnych pochylni. Następnie za pomocą specjalnych urządzeń hydrotechnicznych pięciokrotnie „zjeżdża” wraz z pasażerami w dół, pokonując w ten sposób blisko 100 metrową różnicę wysokości na odcinku około 10 km.

Obrazowo to szczyt wieży elbląskiej katedry.

W kolejnym etapie rejsu statek przepływa przez rezerwat przyrody na jeziorze Drużno. Jest to akwen wyjątkowy ze względu na występujące tu liczne gatunki ptactwa wodnego oraz błotnego. Bogaty jest także w różnorodną roślinność, co stanowi o jego wyjątkowych walorach. Następnie rzeką Elbląg statek dopływa do przystani końcowej w Elblągu, zlokalizowanej w samym centrum Starego Miasta przy ul. Wodnej 1b.

Sam obiekt został, oddany do użytku w 1860 r. a jego głównym budowniczym był Georg Jacob Steenke późniejszy mieszkaniec Elbląga.

Dojazd do Buczyńca odbędzie się podstawionym przez Zarząd Kola autobusem.

Cena biletu ulgowego na rejs wynosi 105 zł od osoby i jest ponoszony przez uczestnika. Następnie, każdy uprawniony do świadczeń składa do KWP Olsztyn wniosek o dopłatę do kosztów imprezy i otrzyma zwrot poniesionych wydatków w wysokości 80% (rzeczywisty koszt wyniesie 21zł od osoby).

Zarząd Koła pokryje koszt wynajęcia autokaru który zawiezie nas do Buczyńca.

Warunkiem organizacji jest zebranie minimum 40 uczestników (maksymalnie do 65 osób tyle jest miejsc na statku)

Więcej o rejsie i atrakcjach na stronie https://www.zegluga.com.pl

Zapisy i wpłaty w siedzibie Koła w dniach urzędowania, decyduje kolejność zgłoszeń.

Tel. 47 734 1293, w terminie do 22 czerwca.

opr. A. Zwoliński

uwaga-atrakcja-turystyczna
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Elblągu 2013 | ul Królewiecka 106
Projekt i wykonanie: Noatun